6.10.10

MINU MURUMÄNGUD / PLAYING ON THE GREEN GRASS

The English text is below!  

Lõpuks on saabunud hetk kergitada saladuseloori – miks on minu seekordne "raamist väljuv" kott oma vormilt dodekaeeder ja sisult murumäng?

Kuna vormist ülemaks tuleb sisu tunnistada, siis alustagemgi sisust.

Esmapilgul pole siin muruga justkui mingit tegemist. Aga on ikka küll! Kuna mulle seostuvad murumängud kukerpallidega, siis selle koti valmistamiseks olen teinud mitme aasta vältel päris mitu „loomingulist kukerpalli“.

Kõigepealt kasvas aias muru – ehk erinevad taimed, mis ma hoolega kokku korjasin ja raamatu vahel ära kuivatasin.

Seejärel trükkisin nende taimedega valmis värvilise siidisalli… Sellise. 


Siidisallist tegin mälestuseks foto. Fotoga kukerpallitasin omakorda arvutis niikaua, kuni valmis sai omamoodi mandala.


Seejärel kujundasin põnevas kohas nimega Spoonflower.com pildist omakorda kangamustri ja tellisin omadisainitud puuvillase kanga postiga koju. 


Nüüd jäi üle vaid valida kotile VORM. Kukerpall = pall. Lähim teostatav vorm tundus olevat vana hea dodekaeeder.

Püüdsin lõike valmistamiseks vajalikku korrapärast viisnurka disainida esilagu vaid lapitöö joonlaua abil, kuna sirklit majas polnud. Läks napilt aga kindlalt untsu…

Seejärel valmistasin käepärastest vahenditest „sirklilaadse eseme“ ja viisnurk sündiski :=) 


Ka õmblus- ja lõiketööd sujusid algul kenasti, taaskasutatud kardinast vooder valmis kergelt ja miski ei ennustanud, et külgeõmmeldud tugevdusmaterjaliga koti kehatükid mu masina vahel ei liigu.

Lihtsalt ei liigu ja kõik – ei edasi, ei tagasi. Seetõttu olin sunnitud neid juba põhikangale külgeõmmeldud tükke äärtest väiksemaks lõikama ning ikkagi oli kogu kupatuse kokkuõmblemine paras tusk ja piin. Erineva paksusega tükid nihkusid pidevalt masina jala alt ära, vaatamata sellele, et kasutasin spetsiaalset lukujalga. Küljeõmbluste kvaliteedi üle ma seetõttu perfektsionistina ei rõõmusta… Aega kulus mehemoodi, et kaheteistkümne detaili viit serva paari cm kaupa kokku õmmelda - kott on ju suur, läbimõõt umbes 30 cm. 


Aga viimasel tunnil valmis ta sai – üldiselt võiks ju kogu selle „hullamisega“ rahul olla, kui vaid oleks parema tugevdusmaterjali ja meetodi sellega ümberkäimiseks leiutanud. Noh, eks siis järgmine kord…

********************************************

Finally my new bag for the "Outside of the frame" challenge is ready. Theme of the bag was "Playing on the green grass".

Actually making this weird bag was more like playing WITH the green grass. And this time it really was a real challenge for me...

The process started some years ago, while I gathered and dried huge pile of herbs. Then I used dried herbs to adorn tie-dyed scarf and hand-print some motifs on it. Then I took a photo of the scarf. You can see it here...

Afterwards I manipulated detail of this photo digitally and created my own herbal mandala. I really liked this mandala, so I decided to make my own fabric pattern and print it on fabric in Spoonflower.com. That part was easy and enjoyable

As soon as we had new theme, I knew that for creating my challenge bag I want to use my herbal-mandala-fabric

But how should look like bag, called "Playing on the green grass"? Of course like somersault on the green grass :=) But how capture somersault? Dodecahedron seemed to be best form to me :=) 

Now the difficult part started - to construct pattern of the regular pentagon without pair of compasses in the house?  
Shortly, it was quite a struggle to complete this bag, to sew together materials with no desire to cooperate with my sewing machine etc.... But here it is - weird and quaint object, which definitely can be used as bag!  Enjoy! 

17 comments:

Drex said...

Igati äge kott ja veel imelisem riie!! Lausa uskumatu, millise kanga saab! Veel rohkem huvitab mind see programm, millega piltidest nii vahvaid kaleidoskoope saab koostada.

Green Martha said...

Oh my, it is GORGEOUS !

Unknown said...

hull naine!!

hullult lahe stoori ja hullult perfektne teostus :)

Heli said...

Tõepoolest! Kuigi tegelikult ju täiesti ootuspäraselt kift! Vähemat ei oodanudki:)
Heli

Jaani talu said...

Vaimustav tegemine! Kott ise loomulikult ka.

Siret said...

Siililegi selge, et muru mis muru :D. (aga ilma selgituseta poleks ma tegelt seda küll taibanud kahtlustada, et sa puha rohujuure tasandist saadik oled selle koti valmis teinud...)

X by Leina Neima said...

Oh aitäh, tuju kohe tõuseb taevasse, kui teie komme loen :=)

Muuseas, Drex, polnud mul mingit eriprogrammi (paari, mis toona leidsin, pidasin lahjaks) ja seetõttu nokkisin kiht-kihi haaval ise. Vana hea „fotošoppamine“. Kui ma kunagi uuesti leian koha, kust paar asjalikku nippi leidsin, siis ehk annan ka sulle teada.

Thank you so so much, Green Martha :=)

Maarit said...

Ma olen sõnatu... Uskumatu töö oled teinud...
Kui ma midagi öelda oskan, tulen kirjutan uue kommentaari

kraplap said...

Ohhhhhhhhhhhh Leina, this is fantastic ! gorgeous !!! I can imagine the difficulty of sewing it together ....

Tsirkusemoor said...

Väga lahe kott!!!
Ja natuke nina püsti ajades võin öelda, et sedasamust mustrit sain Leina arvutist piiluda juba ammu....
aga poleks osanud arvatagi, et see kunagi endale just niisuguse kuju võtab.
Mulle VÄGA meeldib, seda enam, et ümmargused vormid on minu nõrkus :)

Polkovnik (Kadri) said...

Vabandatagu minu hiline külastus aga see ei vähenda karvavõrdki minu imestusest tekkinud punnsilmsust. Et nagu metsluikedes, et hakaksid ise nõgestest kangast kuduma.... Ooo, milline detailitäpsus!
Mis puudutab perfektsionismi, siis sellest me juba ühes teises kohas rääkisime.
Kummardan austusest maani.

Anonymous said...

VAU !!!!

Ingrid said...

Tõesti väga ilus ja huvitav kotike. Seda vaadates tekibki justkui tunne, et kukerpallitad karukelladest punetaval aasal:)

X by Leina Neima said...

:=)

Ise Hakanud Lillekasvataja said...

Viimase peal!

Köögikata said...

Superlahe!

Alice Stroppel said...

Wow! Beautiful!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin